Ndihmojmë qytetarët që në mënyrë më të lehtë t’i realizojnë të drejtat dhe liritë e tyre, administrata publike mirëfilli t’u shërbejë atyre, si dhe të avancohet raporti ndërmjet organeve të pushtetit dhe qytetarëve.

si dhe në parimet tona:

Në mënyrë transparente, të ndershme dhe profesionale i ndjekim dhe mbikëqyrim veprimet e organeve të pushtetit.
Të barabartë në relacion me të gjithë.
Profesionistë në punë, të hapur për sugjerime dhe të gatshëm për përsosje të vazhdueshme.

Lajme dhe Ngjarje

 • 26-06-2020

  KOMUNIKATË E AVOKATIT TË POPULLIT ME RASTIN E 26 QERSHORIT-DITËS NDËRKOMBËTARE...

  më shumë
 • 17-06-2020

  KOMUNIKATË LIDHUR ME ARKËTIMIN PËR LËSHIMIN E DËFTESAVE

  më shumë
 • 09-06-2020

  under construction

  më shumë
 • Arkivi

Levdata dhe ankesa

E - INFORMATORILajme dhe Ngjarje

25-09-2019

Skopje

AVOKATI I POPULLIT – MEKANIZMI PARANDALUES NACIONAL MIKPRITËS I TAKIMIT TË DYTË TË RRJETIT TË MEKANIZMAVE PARANDALUES NACIONAL TË EVROPËS JUGLINDORE

Avokati i Popullit – Mekanizmi Parandalues Nacional, më datë 2 dhe 3 tetor do të jetë mikpritës dhe kryesues i takimit të dytë të Rrjetit të mekanizmave parandalues nacional të Evropës Juglindore. Mbajtja e takimit u financua me mbështetjen e zyrës së Komisionerit të Lartë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara (UNHCR).

Temë e takimit të dytë do të jetë “Nevojat specifike të fëmijëve në vendet e ndalimit: gjendja dhe sfidat”, ndërsa në këtë temë do të diskutojnë anëtarët e Rrjetit  të Mekanizmave Parandalues Nacional të Shqipërisë, Austrisë, Bullgarisë, Kroacisë, Greqisë, Hungarisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Rumanisë, Sllovenisë, Serbisë, Bosnjë e Hercegovinës dhe nga Kosova.

Gjithashtu, në takim do të diskutohet edhe për aktivitetet e ardhshme të Rrjetit.

Kërko

Kalendari i ngjarjeve

korrik 2020
H M M E P S D
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Qer
Gsh

Anketa

A respektohen dhe sa respektohen të drejtat e personave me nevoja të veçanta në Republikën e Maqedonisë?


Blog

Vizitorë online: 1
© 2011 Avokati i Popullit i Republikes se Maqedonise