Ndihmojmë qytetarët që në mënyrë më të lehtë t’i realizojnë të drejtat dhe liritë e tyre, administrata publike mirëfilli t’u shërbejë atyre, si dhe të avancohet raporti ndërmjet organeve të pushtetit dhe qytetarëve.

si dhe në parimet tona:

Në mënyrë transparente, të ndershme dhe profesionale i ndjekim dhe mbikëqyrim veprimet e organeve të pushtetit.
Të barabartë në relacion me të gjithë.
Profesionistë në punë, të hapur për sugjerime dhe të gatshëm për përsosje të vazhdueshme.

Lajme dhe Ngjarje

 • 23-01-2020

  RASTIN ME TË MITURIN Е LIDHUR PËR KREVATI TË CILIN E BËRI PUBLIK AVOKATI I...

  më shumë
 • 04-01-2020

  PËRKUJTIM DHE MESAZH I AVOKATIT TË POPULLIT ME RASTIN E 4 JANARIT – DITËS...

  më shumë
 • 10-12-2019

  KOMUNIKATË ME RASTIN E 10-DHJETORIT DITËS SË TË DREJTAVE TË NJERIUT

  më shumë
 • Arkivi

Levdata dhe ankesa

E - INFORMATORIAktivitetet

25.09.2007, Shkup<BR>TAKIM I AVOKATIT TË POPULLIT IXHET MEMETI ME PËRFAQËSUESEN SPECIALE TË SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË KB-së PËR MBROJTJEN E TË DREJTAVE TË NJERIUT ZNJ. HINA XHILANI 25-09-2007

25.09.2007, Shkup
TAKIM I AVOKATIT TË POPULLIT IXHET MEMETI ME PËRFAQËSUESEN SPECIALE TË SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË KB-së PËR MBROJTJEN E TË DREJTAVE TË NJERIUT ZNJ. HINA XHILANI

Avokati i Popullit, z. Ixhet Memeti u takua me përfaqësuesen speciale të Sekretarit të Përgjithshëm të KB-së për mbrojtjen e të drejtave të njeriut znj. Hina Xhilani. Në takim u bisedua për mënyrën e realizimit të kompetencave të Avokatit të Popullit, vështirësitë me të cilat përballohet gjatë zbatimit të tyre, si dhe për bashkëpunimin e tij me institucionet e tjera.

Në takim u bë fjalë edhe për bashkëpunimin e Ombudsmanit me organizatat e tjera – mbrojtëse të të drejtave të njeriut. Përfaqësuesja speciale, znj. Xhilani në mënyrë të veçantë u interesua për bashkëpunimin me Ministrinë e Punëve të Brendshme, përkatësisht për parashtresat të cilat kanë të bëjnë me shfrytëzimin e autorizimeve të veçanta nga ana e policisë.

Kërko

Kalendari i ngjarjeve

shkurt 2020
H M M E P S D
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Jan
Mar

Anketa

A respektohen dhe sa respektohen të drejtat e personave me nevoja të veçanta në Republikën e Maqedonisë?


Blog

Vizitorë online: 1
© 2011 Avokati i Popullit i Republikes se Maqedonise