Ndihmojmë qytetarët që në mënyrë më të lehtë t’i realizojnë të drejtat dhe liritë e tyre, administrata publike mirëfilli t’u shërbejë atyre, si dhe të avancohet raporti ndërmjet organeve të pushtetit dhe qytetarëve.

si dhe në parimet tona:

Në mënyrë transparente, të ndershme dhe profesionale i ndjekim dhe mbikëqyrim veprimet e organeve të pushtetit.
Të barabartë në relacion me të gjithë.
Profesionistë në punë, të hapur për sugjerime dhe të gatshëm për përsosje të vazhdueshme.

Lajme dhe Ngjarje

 • 24-04-2020

  REKOMANDIME TË AVOKATIT TË POPULLIT PËR REALIZIMIN E TË DREJTAVE TË FËMIJËS NË...

  më shumë
 • 31-03-2020

  REKOMANDIMI I AVOKATIT TË POPULLIT DERI TE QEVERIA E REPUBLIKËS SË MAQEDONISË SË...

  më shumë
 • 26-03-2020

  REKOMANDIME PËR VEPRIMIN ME PERSONAT E PRIVUAR NGA LIRIA NË KUSHTE TË PANDEMISË...

  më shumë
 • Arkivi

Levdata dhe ankesa

E - INFORMATORIAktivitetet

TAKIM I AVOKATIT TË POPULLIT, Z. IXHET MEMETI ME AMBASADORIN E SAPOEMËRUAR TË SHBA-VE, Z. XHES BEJLI 16-03-2015

16.03.2015, Shkup

TAKIM I AVOKATIT TË POPULLIT, Z. IXHET MEMETI ME AMBASADORIN E SAPOEMËRUAR TË SHBA-VE, Z. XHES BEJLI

Avokati i Popullit, z. Ixhet Memeti realizoi takim protokollar me Ambasadorin e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Republikën e Maqedonisë, z. Xhes Bejli.

Në këtë takim, Avokati i Popullit dhe Ambasadori Bejli biseduan për gjendjen momentale në vend, për gjendjen e përgjithshme me realizimin dhe respektimin e të drejtave dhe lirive të njeriut në Republikën e Maqedonisë, si dhe për sfidat dhe mundësitë me të cilat ballafaqohet Institucioni gjatë mbrojtjes së të drejtave të njeriut.

Gjatë bisedës, të dy bashkëbiseduesit ranë dakord për vazhdimin e bashkëpunimit të deritanishëm, veçanërisht sa i përket promovimit të të drejtave të njeriut.


Kërko

Kalendari i ngjarjeve

qershor 2020
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Maj
Kor

Anketa

A respektohen dhe sa respektohen të drejtat e personave me nevoja të veçanta në Republikën e Maqedonisë?


Blog

Vizitorë online: 1
© 2011 Avokati i Popullit i Republikes se Maqedonise