Ndihmojmë qytetarët që në mënyrë më të lehtë t’i realizojnë të drejtat dhe liritë e tyre, administrata publike mirëfilli t’u shërbejë atyre, si dhe të avancohet raporti ndërmjet organeve të pushtetit dhe qytetarëve.

si dhe në parimet tona:

Në mënyrë transparente, të ndershme dhe profesionale i ndjekim dhe mbikëqyrim veprimet e organeve të pushtetit.
Të barabartë në relacion me të gjithë.
Profesionistë në punë, të hapur për sugjerime dhe të gatshëm për përsosje të vazhdueshme.

Lajme dhe Ngjarje

 • 26-06-2020

  KOMUNIKATË E AVOKATIT TË POPULLIT ME RASTIN E 26 QERSHORIT-DITËS NDËRKOMBËTARE...

  më shumë
 • 17-06-2020

  KOMUNIKATË LIDHUR ME ARKËTIMIN PËR LËSHIMIN E DËFTESAVE

  më shumë
 • 09-06-2020

  under construction

  më shumë
 • Arkivi

Levdata dhe ankesa

E - INFORMATORIAktivitetet

TAKIM I AVOKATIT TË POPULLIT ME AMBASADOREN E SHBA NË REPUBLIKËN E MAQEDONISË SË VERIUT 05-02-2020

Shkup

TAKIM I AVOKATIT TË POPULLIT ME AMBASADOREN E SHBA NË REPUBLIKËN E MAQEDONISË SË VERIUT

Avokati i Popullit, z. Ixhet Memeti realizoi takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Republikën e Maqedonisë së Veriut H.S. Kejt Mari Burns.

Në këtë takim u diskutua për gjendjen me të drejtat dhe liritë e njeriut dhe mundësitë për mbrojtjen efikase të të njëjtave nga ana e Avokatit të Popullit, bashkëpunimin me organet shtetërore, sektorin qytetar dhe mediat, si dhe për sfidat me të cilat ballafaqohet institucioni gjatë praktikimit e kompetencave të reja.

Duke e njohur rolin e rëndësishëm të Avokatit të Popullit, si institucion i pavarur për zhvillimin e proceseve demokratike në shtet dhe sundimin e së drejtës, Ambasadorja e sapoemëruar theksoi se Ambasada e SHBA-ve do të vazhdoj të gjej mundësi për bashkëpunim për mbështetjen e institucionit.  

Kërko

Kalendari i ngjarjeve

korrik 2020
H M M E P S D
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Qer
Gsh

Anketa

A respektohen dhe sa respektohen të drejtat e personave me nevoja të veçanta në Republikën e Maqedonisë?


Blog

Vizitorë online: 1
© 2011 Avokati i Popullit i Republikes se Maqedonise