Ndihmojmë qytetarët që në mënyrë më të lehtë t’i realizojnë të drejtat dhe liritë e tyre, administrata publike mirëfilli t’u shërbejë atyre, si dhe të avancohet raporti ndërmjet organeve të pushtetit dhe qytetarëve.

si dhe në parimet tona:

Në mënyrë transparente, të ndershme dhe profesionale i ndjekim dhe mbikëqyrim veprimet e organeve të pushtetit.
Të barabartë në relacion me të gjithë.
Profesionistë në punë, të hapur për sugjerime dhe të gatshëm për përsosje të vazhdueshme.

Lajme dhe Ngjarje

 • 04-01-2020

  PËRKUJTIM DHE MESAZH I AVOKATIT TË POPULLIT ME RASTIN E 4 JANARIT – DITËS...

  më shumë
 • 10-12-2019

  KOMUNIKATË ME RASTIN E 10-DHJETORIT DITËS SË TË DREJTAVE TË NJERIUT

  më shumë
 • 25-09-2019

  AVOKATI I POPULLIT – MEKANIZMI PARANDALUES NACIONAL MIKPRITËS I TAKIMIT TË DYTË...

  më shumë
 • Arkivi

Levdata dhe ankesa

E - INFORMATORIAktivitetet

TAKIM I AVOKATIT TË POPULLIT Z. IXHET MEMETI ME PËRFAQËSUESEN E UNHCR ZNJ. MONIKA SANDRI 23-04-2019

Shkup

TAKIM I AVOKATIT TË POPULLIT Z. IXHET MEMETI ME PËRFAQËSUESEN E UNHCR ZNJ. MONIKA SANDRI

Avokati i Popullit, z. Ixhet Memeti realizoi takim me përfaqësuesen e re të Zyrës së UNHCR në Republikën e Maqedonisë së Veriut, znj. Monika Sandri. Në këtë takim, znj. Sandri u njoftua me punën e institucionit, me aktivitetet të cilat institucioni, me ndihmën e Zyrës së UNHCR, i ka zbatuar nga viti 2015 e deri më sot, si dhe me sfidat dhe planet e radhës të cilat do të realizohen me qëllim të mandatit të zgjeruar të institucionit Avokat i Popullit.

Nga ana e saj, znj. Sandri, e njoftoi z. Memeti me ndryshimet në UNHCR, si në nivel lokal në vend, ashtu edhe në nivel rajonal, duke i lidhur ndryshimet e këtilla me planet e miratuara të reja në nivel botëror në UNHCR, por edhe në Kombet e Bashkuara.

Megjithatë, edhe krahas ndryshimeve të reja në punën e UNHCR, znj. Sandri theksoi se bashkëpunimi me Zyrën e Avokatit të Popullit mbetet lartë në agjendën e UNHCR dhe me këtë rast shprehu shpresë se partneriteti do të vazhdoj edhe gjatë viteve në vijim.

Në fund të takimit, të dy bashkëbiseduesit e përshëndetën atmosferën pozitive midis partnerëve dhe dëshirën për vazhdimin e mëtutjeshëm të bashkëpunimit.

Kërko

Kalendari i ngjarjeve

janar 2020
H M M E P S D
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dhj
Shk

Anketa

A respektohen dhe sa respektohen të drejtat e personave me nevoja të veçanta në Republikën e Maqedonisë?


Blog

Vizitorë online: 1
© 2011 Avokati i Popullit i Republikes se Maqedonise