Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 20.11.2020

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ДЕТЕТО

  повеќе
 • 11.11.2020

  ИН МЕМОРИАМ

  повеќе
 • 15.10.2020

  ПОТСЕТУВАЊЕ И ПОРАКА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД 15 ОКТОМВРИ -...

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторМеѓународни активности

09 - 12.06.2005, Тирана, Р. АлбанијаНАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ВО ОФИЦИЈАЛНА ПОСЕТА НА ОМБУДСМАНОТ НА АЛБАНИЈА Г. ЕРМИР ДОБИЈАНИ 09.06.2005

09 - 12.06.2005, Тирана, Р. АлбанијаНАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ВО ОФИЦИЈАЛНА ПОСЕТА НА ОМБУДСМАНОТ НА АЛБАНИЈА Г. ЕРМИР ДОБИЈАНИ

Од 09.06 - 12.06 - Народниот правобранител г. Иџет Мемети со двајца заменици од Канцеларијата на Народнио правобранител во Скопје во официјална посета на Омбудсманот на Албанија. Во текот на престојот Народниот правобранител оствари средба со Претседателот на Република Албанија, заменикот на министерот за правда и претседателите на Уставниот и Врховниот суд на Република Албанија.

Пребарување

Кaлендар на настани

ноември 2020
П В С Ч П С Н
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија