Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 20.11.2020

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ДЕТЕТО

  повеќе
 • 11.11.2020

  ИН МЕМОРИАМ

  повеќе
 • 15.10.2020

  ПОТСЕТУВАЊЕ И ПОРАКА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД 15 ОКТОМВРИ -...

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторМеѓународни активности

24.09.2005, Вилниус, ЛитванијаВОНРЕДНО ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ НА ЕОИ ВО ВИЛНИУС, ЛИТВАНИЈА 24.09.2005

24.09.2005, Вилниус, ЛитванијаВОНРЕДНО ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ НА ЕОИ ВО ВИЛНИУС, ЛИТВАНИЈА

Европски омбудсман институт (ЕОИ) на 24.09.2005 година во Вилниус-Литванија го одржа вонредното Генерално Собрание заради усвојување на новиот Статут на оваа организација. Народниот правобранител на Република Македонија, г. Иџет Мемети, како член со право на глас активно учествуваше на Генералното Собрание.

Пребарување

Кaлендар на настани

ноември 2020
П В С Ч П С Н
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија