Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 20.11.2020

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ДЕТЕТО

  повеќе
 • 11.11.2020

  ИН МЕМОРИАМ

  повеќе
 • 15.10.2020

  ПОТСЕТУВАЊЕ И ПОРАКА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД 15 ОКТОМВРИ -...

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторМеѓународни активности

01-03.06.2006, Сирос, Грција 01.06.2006

01-03.06.2006, Сирос, Грција

Од 01 до 03 јуни 2006 г. Народниот правобранител на Република Македонија г. Иџет Мемети присуствуваше на  регионалниот семинар за градење на капацитети, организиран од програмата Еуномија на Омбудсманот на Грција. На семинарот г. Мемети имаше излагање на тема „Улогата на Омбудсманот во заштита на правата на ранливите групи-случаи на Ромите“.

           Улогата на Омбудсманот во заштита на правата на ранливите групи-случаи на Ромите- излагање

 


Пребарување

Кaлендар на настани

ноември 2020
П В С Ч П С Н
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија