Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 20.11.2020

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ДЕТЕТО

  повеќе
 • 11.11.2020

  ИН МЕМОРИАМ

  повеќе
 • 15.10.2020

  ПОТСЕТУВАЊЕ И ПОРАКА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД 15 ОКТОМВРИ -...

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторМеѓународни активности

11-13.06.2006, Виена, АвстријаУЧЕСТВО НА Г. ИЏЕТ МЕМЕТИ НА МЕЃУНАРОДНАТА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ОМБУДСМАНИ ОРГАНИЗИРАНА ОД СТРАНА НА ИНТЕРАНЦИОНАЛНИОТ ОМБУДСМАН ИНСТИТУТ 11.06.2006

11-13.06.2006, Виена, АвстријаУЧЕСТВО НА Г. ИЏЕТ МЕМЕТИ НА МЕЃУНАРОДНАТА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ОМБУДСМАНИ ОРГАНИЗИРАНА ОД СТРАНА НА ИНТЕРАНЦИОНАЛНИОТ ОМБУДСМАН ИНСТИТУТ

Народниот правобранител на Реублика Македонија, Г.Иџхет Мемети, од 11 до 13 јуни престојува во Виена на Меѓјународна Конференција на Омбудсмани организирана од страна на Интеранционалниот Омбудсман Институт. Станува збор за редовна средба  на Омбудсманите од целиот свет на која тие имаат прилика да разменат искуства од својата работа и да ги споделат потешкотиите со кои се соочуваат. На последниот ден од конференцијата ќе биде одрзано Генералното Собрание на Интернационалниот Омбудсман Институт.

Пребарување

Кaлендар на настани

ноември 2020
П В С Ч П С Н
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија