Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 28.04.2017

  РЕАКЦИЈА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД СЛУЧУВАЊАТА СО НАСИЛСТВО ВО...

  повеќе
 • 30.03.2017

  ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА КОЈА БЕШЕ ПРЕЗЕНТИРАН ГОДИШНИОТ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА СТЕПЕНОТ НА...

  повеќе
 • 16.03.2017

  РЕАКЦИЈА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ЗА ОБИДИТЕ ЗА ИНВОЛВИРАЊЕ НА ДЕЦА ВО...

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторФото галерија

17.11.2005 Скопје
Средба со шефот на НАТО г. Денис Блис повеќе
17.11.2005 Скопје
Средба со г. Ерван Фуере - Амбасадор на Делегацијата на Европската комисија повеќе
07-10.10.2005 Скопје
Заедничка прес конференција со Омбудсманот на Црна Гора повеќе
24.09.2005 Вилниус, Литванија
Годишно собрание на ЕОИ повеќе
19.09.2005 Скопје
Јавна критика на работата на Секторот за внатрешни работи при МВР повеќе
14-18.06.2005 Казан, Р. Татарстан, Руска Федерациј
Меѓународна конференција на Омбудсмани повеќе
13.06.2005 Скопје
Работна средба повеќе
09-12.06.2005 Тирана, Албанија
Средба на г. Иџет Мемети со Омбудсманот на Р. Албанија г. Добијани повеќе
25.04.2005 Скопје
Претставување на Годишниот извештај за 2004 година повеќе
29.03-02.04.2005 Копенхаген
50 години Дански Омбудсман повеќе


Пребарување

Кaлендар на настани

мај 2017
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 59
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија