Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 30.03.2017

  ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА КОЈА БЕШЕ ПРЕЗЕНТИРАН ГОДИШНИОТ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА СТЕПЕНОТ НА...

  повеќе
 • 16.03.2017

  РЕАКЦИЈА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ЗА ОБИДИТЕ ЗА ИНВОЛВИРАЊЕ НА ДЕЦА ВО...

  повеќе
 • 03.03.2017

  АПЕЛ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД ИНВОЛВИРАЊЕТО НА ДЕЦАТА ВО ПРОТЕСТИТЕ

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторФото галерија

26.06.2007 Скопје
Прес-конференција на Народниот правобранител, Мисијата на ОБСЕ во Македонија и Шведската амбасада повеќе
12 - 13.04.2007 Атина, Грција
10-та Тркалезна маса на Европските Омбудсмани и на Комесарот за човекови права на Советот на Европа повеќе
29 - 30.03.2007 Виена, Австрија
Дополнителен состанок за човековата димензија повеќе
07.03.2007 Скопје
нова слика 369 повеќе
07.03.2007 КПУ „Идризово“ Скопје
Г. Иџет Мемети и Евроамбасадорот г. Ерван Фуере во посета на КПУ „Идризово“ повеќе
27-29.11.2006 Намур, Белгија
Состанок на Административниот совет на АОМФ повеќе
20-21.11.2006 Скопје, Р. Макеоднија
Меѓународна конференција „Соработката со Омбудсманот-релевантен фактор за развојот на демократијата повеќе
03.10.2006 Скопје, Р. Македонија
Посета на Омбудсманот на Р. Бугарија г. Гино Ганев повеќе
14.09.2006 Охрид, Р. Македонија
Семинар за јакнење на капацитетите на Омбудсман институциите од Североисточна Европа, г. Ј. Каминис, г. И. Мемети и г. Р. Рибо повеќе
27-28.07.2006 Софија, Р. Бугарија
Меѓународна конференција „Омбудсман-моќ преку етиката и почитувањето, независност од и поврзаност со законодавната, извршната и судската власт повеќе


Пребарување

Кaлендар на настани

април 2017
П В С Ч П С Н
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија