Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 03.09.2021

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ЗА ПОЧЕТОКОТ НА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА

  повеќе
 • 19.08.2021

  НАРОДНИОТ ПРВОБРАНИТЕЛ ДО ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА ДОСТАВИ ПРЕПОРАКА ВО...

  повеќе
 • 13.07.2021

  АПЕЛ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ЗА ИНВОЛВИРАЊЕТО НА ДЕЦАТА ВО ПРОТЕСТИ

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторАктивности

03.10.2006

03.10.2006, СкопјеОМБУДСМАНОТ НА РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА Г. ГИНО ГАНЕВ ВО ПОСЕТА НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ ОБУДСМАН

Во рамките на билатералната соработка од денес (03.10.2006 година) во дводневна официјална посета на канцеларијата на Омбудсманот на Република Македонија ќе престојува Омбудсманот на Република Бугарија г. Гино Ганев. Со  македонскиот колега г. Иџет Мамети  двајцата обмудсмани  ќе разменат мислења и искуства за работата на институциите, а ќе стане збор и за регионалната соработка како една од основните предуслови за развој на односите меѓу двете институции, но и меѓу двете соседни земји.
 Во рамките на посетата предвидено е Омбудсманот на Република Бугарија г.Ганев да оствари средба и со Претседателот на Република Македонија г. Бранко Црвенковски, со премиерот г. Никола Груевски, како и со претседателот на Собранието на Република Македонија г.Љубиша Георгиевски.

Пребарување

Кaлендар на настани

септември 2021
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија