Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 03.12.2021

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД 3. ДЕКЕМВРИ – МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН...

  повеќе
 • 20.11.2020

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ДЕТЕТО

  повеќе
 • 11.11.2020

  ИН МЕМОРИАМ

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторАктивности

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ МЕМЕТИ СЕ СРЕТНА СО АМБАСАДОРОТ НА РЕПУБЛИКА АЛБАНИЈА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА Н.Е.Г.ФАТОС РЕКА 12.05.2016

12.05.2016, Скопје

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ МЕМЕТИ СЕ СРЕТНА СО АМБАСАДОРОТ НА РЕПУБЛИКА АЛБАНИЈА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА Н.Е.Г.ФАТОС РЕКА

Во рамките на своите активности народниот правобранител г. Иџет Мемети оствари средба со амбасадорот на Република Албанија во Република Македонија  Н.Е. г.Фатос Река.

На средбата амбасадорот беше запознат со мандатот на Народниот правобранител, како и со актуелните предизвици со кои се соочува институцијата. Посебно беше потенцирана важноста на промоцијата и заштитата на човековите слободи и права на лицата лишени од слобода.

Народниот правобранител го запозна амбасадорот г.Река и за активностите од регионалната соработка на Омбудсманите, во насока на превенција и заштита на човековите слободи и права.

Двајцата соговорници се согласија дека од исклучителна важност е да се обезбеди континуирана поддршка на институцијата, имајќи ја предвид улогата на Омбудсманот за заштита  на правата на граѓаните.


Пребарување

Кaлендар на настани

јануари 2021
П В С Ч П С Н
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 3
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија