Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 26.06.2020

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД 26 ЈУНИ – МЕЃУНАРОДЕН ДЕН ЗА...

  повеќе
 • 17.06.2020

  СООПШТЕНИЕ ВО ВРСКА СО НАПЛАТУВАЊЕТО ЗА ИЗДАВАЊЕ НА СВЕДИТЕЛСТВАТА

  повеќе
 • 09.06.2020

  ДОСТАВЕНО МИСЛЕЊЕ ДО НАДЛЕЖНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ВО ВРСКА СО ПУШТАЊЕТО ВО УПОТРЕБА НА...

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторАктивности

„ПРЕКУ ГРАЃАНСКИ АКТИВНОСТИ И РЕФОРМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ДО ПОДОБРО ОПШТЕСТВО“ 10.11.2011

Скопје

„ПРЕКУ ГРАЃАНСКИ АКТИВНОСТИ И РЕФОРМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ДО ПОДОБРО ОПШТЕСТВО“

Заменикот народен правобранител г. Трипун Танушески учествуваше на дебатата: „Преку граѓански активности и реформа на Министерството за внатрешни работи до подобро општество“ организирана од движењето „Стоп за полициската бруталност“.

Зборувајќи на дебатата тој истакна дека од особено значење и интерес е фактот што темата е поврзана со една многу значајна сфера, сферата на човековите слободи и права.

„Народниот правобранител во секоја прилика на груба повреда на правата на граѓаните која настапила како резултат на злоупотреба на полициските овластувања, јавно го изразува својот став за потребата за професионално и етичко полициско постапување и за соодветно санкционирање“. - рече г. Танушески.

Излагање на заменик - народен правобранител г. Трупун Танушевски

Пребарување

Кaлендар на настани

јули 2020
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија