Ndihmojmë qytetarët që në mënyrë më të lehtë t’i realizojnë të drejtat dhe liritë e tyre, administrata publike mirëfilli t’u shërbejë atyre, si dhe të avancohet raporti ndërmjet organeve të pushtetit dhe qytetarëve.

si dhe në parimet tona:

Në mënyrë transparente, të ndershme dhe profesionale i ndjekim dhe mbikëqyrim veprimet e organeve të pushtetit.
Të barabartë në relacion me të gjithë.
Profesionistë në punë, të hapur për sugjerime dhe të gatshëm për përsosje të vazhdueshme.

Lajme dhe Ngjarje

 • 06-03-2019

  KOMUNIKATË

  më shumë
 • 01-03-2019

  AVOKATI I POPULLIT ME RASTIN E DITËS “ZERO DISKRIMINIM”

  më shumë
 • 22-02-2019

  KOMUNIKATË E AVOKATIT TË POPULLIT PËR NGJARJET NË BURGUN "SHKUP" - SHKUP

  më shumë
 • Arkivi

Levdata dhe ankesa

E - INFORMATORIAktivitetet

TAKIM I AVOKATIT TË POPULLIT ME ZËVENDËSEN E OMBUDSMANIT TË REPUBLIKËS SË TURQISË 05-12-2018

Shkup

TAKIM I AVOKATIT TË POPULLIT ME ZËVENDËSEN E OMBUDSMANIT TË REPUBLIKËS SË TURQISË

Avokati i Popullit, z. Ixhet Memeti, realizoi takim me Zëvendësen e Ombudsmanit të Republikës së Turqisë, znj. Sesill Ozlem Tunçak, në të cilin bashkëbiseduesit shkëmbyen mendime lidhur me mandatet, kompetencat dhe mënyrën e funksionimit të institucioneve.

Në këtë takim, dy bashkëbiseduesit ranë dakord se është i nevojshëm bashkëpunim më i afërt midis dy institucioneve të ombudsmanit dhe shkëmbimi i përvojave dhe praktikave, si dhe fuqizimi i bashkëpunimit bilateral në të ardhmen.

Kërko

Kalendari i ngjarjeve

mars 2019
H M M E P S D
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Shk
Pri

Anketa

A respektohen dhe sa respektohen të drejtat e personave me nevoja të veçanta në Republikën e Maqedonisë?


Blog

Vizitorë online: 3
© 2011 Avokati i Popullit i Republikes se Maqedonise