Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 18.07.2017

  ПРЕЗЕНТИРАН ШЕСТИОТ ГОДИШЕН ИЗВЕШТАЈ НА НАЦИОНАЛНИОТ ПРЕВЕНТИВЕН МЕХАНИЗАМ

  повеќе
 • 26.06.2017

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН ЗА ПОДДРШКА НА ЖРТВИТЕ ОД ТОРТУРА – 26 ТИ...

  повеќе
 • 20.06.2017

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА БЕГАЛЦИТЕ

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторRotate left
Rotate right

За Народниот правобранител

Општи информации за Народниот Правобранител

Собранието на Република Македонија, го избира и разрешува народниот правобранител. Народниот правобранител се избира за време од осум години, со право на уште еден избор....

повеќеАктивности

 • 09.08.2017

  НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ МЕМЕТИ...

  Народниот правобранител г.Иџет Мемети оствaри средба со претставници на мисијата на ОБСЕ во Скопје,...

  повеќе
 • 19.07.2017

  ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА СО...

  Народниот правобранител г. Иџет Мемети и Извршниот директор на Здружението Национален ромски центар...

  повеќе
 • 18.07.2017

  СРЕДБА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ...

  Народниот правобранител г. Иџет Mемети оствари средба со европскиот експерт за реформски приоритети...

  повеќе

Меѓународни активности

 • 01.06.2017

  ПРЕТСТАВНИК НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ...

  Претставник на Народниот правобранител учествување на настан организиран по повод промоција на...

  повеќе
 • 01.06.2017

  УЧЕСТВО НА ПРЕТСТАВНИК НА НАРОДНИОТ...

  Претставник на Народниот правобранител учествуваше на вториот координативен состанок во рамки на...

  повеќе
 • 29.05.2017

  АКАДЕМИЈА НА ЕННХРИ ЗА ПРИМЕНАТА НА...

  Промоцијата како дел од Париските принципи и нејзината примена во работата на Националните...

  повеќе


Пребарување

Кaлендар на настани

август 2017
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија