Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 16.02.2018

  РЕАКЦИЈА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ВО ВРСКА СО СЛУЧАЈОТ НА СЕКСУЛАНА...

  повеќе
 • 28.12.2017

  ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРЕЗЕМЕНИТЕ МЕРКИ И КОНСТАТИРАНИТЕ СОСТОЈБИ ОД ПОСТАПУВАЊЕТО ПО...

  повеќе
 • 03.12.2017

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ЛИЦАТА СО...

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторRotate left
Rotate right

За Народниот правобранител

Општи информации за Народниот Правобранител

Собранието на Република Македонија, го избира и разрешува народниот правобранител. Народниот правобранител се избира за време од осум години, со право на уште еден избор....

повеќеАктивности

 • 27.02.2018

  СРЕДБА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ...

  Народниот правобранител г.Иџет Mемети оствари средба со европратениците г. Едуард Кукан, г...

  повеќе
 • 15.02.2018

  СРЕДБА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г...

  Народниот правобранител г. Иџет Мемети оствари средба со г-ѓа Сузан К. Фалатко, заменик-директор на...

  повеќе
 • 07.02.2018

  РАБОТИЛНИЦА ЗА ИСКУСТВАТА НА ЛОКАЛНИТЕ...

  „Циркуларна економија: искуства на локалните самоуправи во управување со отпадот“ беше тема на...

  повеќе

Меѓународни активности

 • 14.02.2018

  РЕГИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЈА ПОСВЕТЕНА НА...

  Претставници од канцеларијата на Народниот правобранител учествуваа на Регионалниот консултативен...

  повеќе
 • 29.01.2018

  УЧЕСТВО НА ПРЕТСТАВНИЦИ НА НПМ НА...

  Претставници од канцеларијата на Народниот правобранител – Национален превентивен механизам на 14 и...

  повеќе
 • 13.12.2017

  НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ МЕМЕТИ НА...

  Народниот правобранител г. Иџет Mемети, во својство на набљудувач на Управниот одбор на Агенцијата...

  повеќе


Пребарување

Кaлендар на настани

март 2018
П В С Ч П С Н
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 9
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија