Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 13.10.2017

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД ПРЕСТОЈНИТЕ ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017

  повеќе
 • 06.09.2017

  НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕЗЕНТИРАНО ПОСЕБНОТО ИСТРАЖУВАЊЕ ЗА „СОСТОЈБАТА СО...

  повеќе
 • 04.09.2017

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД ПОЧЕТОКОТ НА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторRotate left
Rotate right

За Народниот правобранител

Општи информации за Народниот Правобранител

Собранието на Република Македонија, го избира и разрешува народниот правобранител. Народниот правобранител се избира за време од осум години, со право на уште еден избор....

повеќеАктивности

 • 08.11.2017

  СРЕДБА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ...

  Народниот правобранител г. Иџет Mемети оствари средба со амбасадорот на Република Франција во...

  повеќе
 • 01.11.2017

  СРЕДНОШКОЛЦИ ОД ГИМНАЗИЈАТА „ЈОСИП БРОЗ...

  Триесетина сердношколци од трета година при СУГС „Јосип Броз Тито“ од Скопје заедно со професорката...

  повеќе
 • 27.10.2017

  under construction

  повеќе

Меѓународни активности

 • 18.10.2017

  ПРЕТСТАВНИК НА НП-НПМ УЧЕСТВУВАШЕ НА...

  Претставник од канцеларијата на Народниот правобранител- Национален превентивен механизам на 18 и 19...

  повеќе
 • 25.09.2017

  УЧЕСТВО НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ...

  Народниот правобранител г. Иџет Mемети учествуваше на дводневен настан во Истанбул, Република...

  повеќе
 • 20.09.2017

  УЧЕСТВО НА ПРЕТСТАВНИК НА НАРОДНИОТ...

  Претставник на Народниот правобранител учествуваше на дводневен настан во Букурешт, Република...

  повеќе


Пребарување

Кaлендар на настани

ноември 2017
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија