Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 10.12.2018

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД 10 ДЕКЕМВРИ МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА

  повеќе
 • 20.11.2018

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ДЕТЕТО

  повеќе
 • 13.09.2018

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДЕН ПРАВОБРАНИТЕЛ ВО ПРЕСРЕТ НА ПРЕСТОЈНИОТ РЕФЕРЕНДУМ

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторRotate left
Rotate right

За Народниот правобранител

Општи информации за Народниот Правобранител

Собранието на Република Македонија, го избира и разрешува народниот правобранител. Народниот правобранител се избира за време од осум години, со право на уште еден избор....

повеќеАктивности

 • 20.12.2018

  УЧЕСТВО НА ТРКАЛЕЗНА МАСА НА ТЕМА...

  Заменик народниот правобранител Васка Бајрамовска – Мустафа и претставници од тимот на Националниот...

  повеќе
 • 10.12.2018

  НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ, Г.ИЏЕТ МЕМЕТИ...

  Во рамките на одбележувањето на 10 декември Меѓународниот ден на човековите права и 70 години од...

  повеќе
 • 10.12.2018

  ЗАМЕНИК НАРОДЕН ПРАВОБРАНИТЕЛ, Г-ЃА...

  Заменик народниот правобранител Васка Бајрамовска - Мустафа учествуваше на завршната конференција на...

  повеќе

Меѓународни активности

 • 10.12.2018

  РЕГИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЈА „ПРИСТАП ДО...

  Делегација на канцеларијата на Народниот правобранител на Република Македонија предводена од...

  повеќе
 • 30.11.2018

  СЕМИНАР НА ТЕМА „ЗАШТИТА ОД...

  Во организација на Европската Унија на 30 ноември во Брисел, Кралството Белгија се одржа семинар на...

  повеќе
 • 29.11.2018

  МЕЃУНАРОДНАТА КОНФЕРЕНЦИЈА „НАЦИОНАЛНИТЕ...

  Претставници на Народниот правобранител учествуваа на дводневен настан, конференција на...

  повеќе


Пребарување

Кaлендар на настани

јануари 2019
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 2
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија