Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 03.12.2017

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ЛИЦАТА СО...

  повеќе
 • 20.11.2017

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ДЕТЕТО

  повеќе
 • 13.10.2017

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД ПРЕСТОЈНИТЕ ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторRotate left
Rotate right

За Народниот правобранител

Општи информации за Народниот Правобранител

Собранието на Република Македонија, го избира и разрешува народниот правобранител. Народниот правобранител се избира за време од осум години, со право на уште еден избор....

повеќеАктивности

 • 07.12.2017

  ПРЕЗЕНТИРАНО ИСТРАЖУВАЊЕТО ЗА...

  Во пресрет на Меѓународниот ден на човековите права 10 декември Народниот правобранител го...

  повеќе
 • 22.11.2017

  НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ МЕМЕТИ...

  Народниот правобранител г. Иџет Мемети одржа предавање пред студентите од додоплимски и...

  повеќе
 • 20.11.2017

  КОНФЕРЕНЦИЈА НА ТЕМА „ИНТЕГРАЦИЈА НА...

  „Во услови кога светот се соочува со најголемата бегалска криза и илјадници луѓе секојдневно се...

  повеќе

Меѓународни активности

 • 29.11.2017

  УЧЕСТВО НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ...

  Народниот правобранител г. Иџет Mемети учествуваше на семинар и на Генералното собрание на...

  повеќе
 • 18.10.2017

  ПРЕТСТАВНИК НА НП-НПМ УЧЕСТВУВАШЕ НА...

  Претставник од канцеларијата на Народниот правобранител- Национален превентивен механизам на 18 и 19...

  повеќе
 • 25.09.2017

  УЧЕСТВО НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ...

  Народниот правобранител г. Иџет Mемети учествуваше на дводневен настан во Истанбул, Република...

  повеќе


Пребарување

Кaлендар на настани

декември 2017
П В С Ч П С Н
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 0
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија