Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.


Новости и настани

 • 25.05.2016

  НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПОСЕТИ 40 ОСНОВНИ УЧИЛИШТА НИЗ ДРЖАВАТА

  повеќе
 • 26.04.2016

  ИСТРАЖУВАЊЕ ЗА СОСТОЈБИТЕ СО ПОЧИТУВАЊЕТО И ОСТВАРУВАЊЕТО НА ПРАВОТО НА...

  повеќе
 • 19.04.2016

  РЕАКЦИЈА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД ПРОМЕНАТА НА РОКОВИТЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ...

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторПоднеси преставка
Пребарување

Кaлендар на настани

мај 2016
П В С Ч П С Н
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија