Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 21.12.2016

  ДЕКЛАРАЦИЈА НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА ОМБУДСМАНИТЕ НА МЕДИТЕРАНОТ ЗА СИТУАЦИЈАТА ВО...

  повеќе
 • 21.11.2016

  БЕСПЛАТНА ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ ПОВРЕДА НА ИЗБИРАЧКО ПРАВО

  повеќе
 • 21.11.2016

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ВО ПРЕСРЕТ НА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ...

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторНПМ: Посети: 2015

 Посети на Националниот превентивен механизам: • 23.06.2015,  Последователна посета на Центар за баратели на азил
 • 10.06.2015,  Вонредна посета на Прифатен центар за странци
 • 03.06.2015,  Последователна посета на полициска станица Кочани
 • 15.05.2015,  Последователна посета на Затвор Тетово
 • 06.05.2015,  Вонредна посета на полициските станици на подрачјето на Град Скопје
 • 24.04.2015, Посета на затвор Скопје - осуденички дел
 • 14.04.2015, Последователна посета на Арестанско одделение
 • 03.04.2015, Посета на затвор Скопје
 • 02.04.2015, Вонредна посета на Центар за странци
 • 27.03.2015, Последователна посета на ПС Гази БабаПребарување

Кaлендар на настани

февруари 2017
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија