Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 10.12.2018

  СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД 10 ДЕКЕМВРИ МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА

  повеќе
 • 20.11.2018

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ДЕТЕТО

  повеќе
 • 13.09.2018

  СООПШТЕНИЕ НА НАРОДЕН ПРАВОБРАНИТЕЛ ВО ПРЕСРЕТ НА ПРЕСТОЈНИОТ РЕФЕРЕНДУМ

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторАктивности

СРЕДБА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ г. ИЏЕТ МЕМЕТИ СО Н.Е. КЛЕМЕНС КОЈА НОВИОТ АМБАСАДОР НА МИСИЈАТА НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ 19.11.2018

19.11.2018, Скопје

СРЕДБА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ г. ИЏЕТ МЕМЕТИ СО Н.Е. КЛЕМЕНС КОЈА НОВИОТ АМБАСАДОР НА МИСИЈАТА НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ

Народниот правобранител г. Иџет Мемети оствари средба со новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која.

На средбата, народниот правобранител, г. Мемети ги претстави надлежностите и мандатот на Институцијата, а воедно го запозна амбасадорот и  со новите надлежности и мандати кои ѝ се доделени на институцијата Народен правобранител, како и со планираните проекти и обуки кои имаат за цел практична примена на овие мандати.

Народниот правобранител г. Иџет Мемети и амбасадорот Клеменс Која разменија мислења и за прашањето за избирачкиот список и владеењето на правото во Република Македонија.
 
На средбата и двајцата соговорници се согласија дека Мисијата на ОБСЕ и понатаму останува еден од најголемите поддржувачи на институцијата Народен правобранител и дека и во иднина ќе продоложи взаемната успешна соработка, преку имплементирање на проекти.


Пребарување

Кaлендар на настани

февруари 2019
П В С Ч П С Н
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија