Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 27.11.2015

  НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ДОСТАВИ МИСЛЕЊЕ ДО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ПО...

  повеќе
 • 27.11.2015

  ДОСТАВЕНА ИНФОРМАЦИЈА СО ПРЕДЛОГ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ МЕРКИ ДО МИНИСТEРСTВОТО ЗА ТРУД И...

  повеќе
 • 26.11.2015

  РЕАКЦИЈА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ПО ПОВОД НАСТАНИТЕ СО МАРШОТ НА ДЕЦАТА ВО...

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторRotate left
Rotate right

За Народниот правобранител

Општи информации за Народниот Правобранител

Собранието на Република Македонија, го избира и разрешува народниот правобранител. Народниот правобранител се избира за време од осум години, со право на уште еден избор....

повеќеАктивности

 • 30.11.2015

  ПОСЕТА НА КАМПОТ „ВУНОЈУГ“-ГЕВГЕЛИЈА ОД...

  Народниот правобранител г.Иџет Мемети, заедно со Омбудсманот на Австрија г-ѓата Гертруде Бринек и...

  повеќе
 • 26.11.2015

  СРЕДБА НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ...

  Народниот правобранител г.Иџет Mемети оствари средба со амбасадорот на Австриja во Република...

  повеќе
 • 20.11.2015

  ПОСЕТА НА ОУ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“ ПО ПОВОД...

  По повод одбележувањето на на 20 ноември , Меѓународниот ден на детето, заменик народниот...

  повеќе

Меѓународни активности

 • 23.11.2015

  КОНФЕРЕНЦИЈА „ОМБУДСМАН/НАЦИОНАЛНИ...

  Народниот правобранител г.Иџет Мемети на 23 и 24 ноември учествуваше на Конференција на тема...

  повеќе
 • 19.11.2015

  НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ МЕМЕТИ...

  Во рамки на Програмата за поддршка на Парламентите во процесот на проширување на земјите од Западен...

  повеќе
 • 12.11.2015

  „ОСТВАРУВАЊЕ НА ПРАВАТА НА БАРАТЕЛИТЕ НА...

  „За целосна заштита на правата на мигрантите, неопходна е соработка на надлежните институции како на...

  повеќе


Пребарување

Кaлендар на настани

декември 2015
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија